Pelargonie Champion

Pelargonie to żelazne damy naszych balkonów i tarasów. Ich popularność nie słabnie, głównie dzięki temu, że każdego roku  w sklepach ogrodniczych pojawiają się nowe, cudowne odmiany. Dziś kilka słów o pelargoniach w kolorze intensywnej czerwieni.

Czerwień idealnie współgra z zielenią w każdym ogrodzie. Z badań wynika, że jest to barwa, która najsilniej wpływa na człowieka i stymuluje ludzką psychikę. Pewnie dlatego uznawana jest za najgorętszą z wszystkich barw, za kolor życia i skrajnych uczuć. Do niedawna był to też ulubiony kolor mojego syna 🙂

W kolorze czerwonym kwitną też pelargonie z serii „Champion”. Trafiłam na nie w zeszłym roku… posadziłam… i cieszyłam się nimi przez cały sezon letni, bez specjalnej pielęgnacji. A zdarzało mi się zapomnieć o podlewaniu, czy zaniedbać nawożenie… Odmiana ta powstała z połączenia pelargonii bluszczolistnej z pelargonią rabatową.  Dzięki temu roślina ta cechuje się intensywnym wzrostem, lekko  przewieszającym się pokrojem, charakterystycznym dla pelargonii bluszczolistnych i pięknym, obfitym kwitnieniem, cechującym pelargonie rabatowe. Pelargonie z serii „Champion” dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne: czasowe niedobory wody czy intensywne deszcze. Podobno dobrze znoszą też spadki temperatur i są odporniejsze na szarą pleśń.

Najważniejsze jest jednak to, że zjawiskowo wyglądają w pojemnikach i donicach na tarasach i balkonach.