Petunie z nasion

Petunie z nasion – To był mój pierwszy raz… 😉

Wyhodowałam petunie z nasion. Posiałam je do plastikowych pojemników w marcu i w połowie maja zaczęły jużpetunie z nasion kwitnąć. Wiem, że powinnam je wcześniej popikować grupami, ale jakoś nie starczyło czasu. Z resztą nawet bez pikowania wyglądają pięknie.

Pierwsza z moich petunii to petunia o biało-fioletowych pełnych kwiatach. Pędy określane są jako częściowo zwisające. To co mnie zachwyciło w tej odmianie to zapach 🙂 Kwiaty pachną dość intensywnie i słodko.
Druga z wysianych petunii to żółta petunia ogrodowa Kaskada. Zwisające pędy mogą osiągnąć do 60 cm długości, dlatego przesadziłam ją do wiszącej doniczki.
Nasiona petunii są bardzo drobne. Wysiewamy je na specjalne podłoże do wysiewu, niczym nie przysypujemy. Jedynie delikatnie wciskamy w podłoże i podlewamy opryskiwaczem – lekką mgiełką. We wszystkich pomagała mi córeczka. Rośnie z niej prawdziwa ogrodniczka…
Sami zobaczcie 🙂

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>