Wysiew papryki – papryka w ogrodzie

Wysiew papryki – papryka w ogrodzie
29
mar

Wysiew papryki – To już ostatni dzwonek… W zeszłym roku moje dzieciaki się nią zajadały, więc w tym sezonie na pewno również pojawi się w moim warzywniku.

Rozsadę przygotowujemy w taki sam sposób jak rozsadę pomidorów, z tym że okres kiełkowania papryki jest dłuższy i wynosi od 8 do 15 dni. Jeżeli wysiejemy paprykę w marcu, to warzywa będziemy mogli zbierać od lipca do października. Na jednym krzaczku mamy zazwyczaj od 5 do 10 papryk.

Rozsadniki z wysianymi nasionami umieszczamy w ciepłym miejscu, najlepiej w temperaturze ok. 25 stopni. Po około 10 / 11 tygodniach rośliny powinny mieć już od 5 do 7 dobrze rozwiniętych liści. Wtedy rozsadę hartujemy i pod koniec maja lub w czerwcu sadzimy pod osłonami lub do gruntu w miejscach mocno nasłonecznionych. Papryka jest bardzo wrażliwa na zimno, dlatego w naszym klimacie okres sprzyjający jej uprawie jest ograniczony. Mimo wszystko warto.

Surowe papryki zawierają więcej witaminy C niż cytryna. Warzywa te zbieramy, gdy osiągną odpowiednią wielkość, niezależnie od koloru. Producenci nasion oferują nam wiele odmian do wyboru. Warto poeksperymentować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *