Trzmielina – odmiany trzmieliny

Trzmielina – Dziś w programie „Ogród od A do Z” roślina, której nazwa rozpoczyna się literą T.

T jak TRZMIELINA.

Roślina bardzo różnorodna, występująca w różnych gatunkach. Najczęściej przyjmuje formę krzewu i w zależności od odmiany może mieć pokrój niski, płożący lub wzniesiony, dorastający nawet do 3 metrów wysokości.

Na szczególną uwagę zasługuje trzmielina oskrzydlona, która przepięknie przebarwia się jesienią. Liście stają się świetliście karminowoczerwone. Z tego powodu nazywana jest płonącym krzewem. Wiele odmian trzmieliny rodzi owoce. One również wyglądają nadzwyczaj atrakcyjnie. Barwne, pomarańczowe torebki owoców i różowe osnówki przyciągają wzrok. Ale należy pamiętać, że są one trujące.

Inną trzmieliną jest 0dmiana pnąca, która ma gęsty, nisko ścielący się pokrój. Wytwarza korzenie przybyszowe, z których wyrastają nowe pędy i w ten sposób krzew rozrasta się na boki. Jeżeli będzie przycinany, lepiej się zagęści.

Trzmielina jest rośliną tolerancyjną i łatwą w uprawie. Preferuje gleby niezbyt suche, o obojętnym lub lekko kwaśnym odczynie pH. Może rosnąć w słońcu lub półcieniu. Większość gatunków dobrze czuje się w naszym klimacie, tylko nieliczne w czasie intensywnych mrozów wymagają zabezpieczenia na zimę.

Linki :

Facebook : https://www.facebook.com/izabella.schick

YouTube : www.youtube.com/c/ogródnacodzień

Instagram :  https://www.instagram.com/ogrod_na_co_dzien/