Świąteczne dekoracje z roślinami w kolorze różowym

Świąteczne dekoracje z roślinami w kolorze różowym – Różowy kolor często kojarz nam się z zabawkami, ubraniami i dekoracjami, jakie dedykowane są dziewczynkom. I właśnie w tonacji różowo, biało zielonej będą dzisiejsze kompozycje świątecznych roślinnych kompozycji. Pojawią się w nich takie rośliny jak: gwiazdy betlejemskie o przykwiatkach w kolorze jasno i ciemno różowym, niewielkie kalanchoe o kwiatach różowych i białych, niewielki skrzydłokwiat, który też kwitnie, ciemnozielony cyprysik Lawsona i bardzo mała sadzonka draceny wonnej o ciemnozielonych liściach.

Dość duży okaz gwiazdy betlejemskiej w jasno różowym kolorze sam w sobie jest już przepiękną dekoracją. W jej przypadku warto jedynie zadbać o dodatki. Ja np. umieszczę tę roślinę w szklanym naczyniu, które dodatkowo wypełnię białym sizalemi piórkami, które nadarzą lekkości i puszystości. do nich w naczyniu dołączy ledowy łańcuch z delikatnymi światełkami. Może to być zatem nie tylko bożonarodzeniowa dekoracja, ale także swoista wieczorna lampka. Dodatkowym akcentem może być tu białe serce z wikliny z kilkoma zielonymi iglastymi gałązkami i różową wstążką. Taką gwiazdę betlejemską podlewamy delikatnie i uważnie, dość często, ale niewielką ilością wody.

Kolejna kompozycja będzie już zestawieniem trzech gatunków roślin. Tutaj świątecznym akcentem roślinnym będzie również gwiazda betlejemska, ale w ciemniejszym odcieniu różu i znacznie mniejsza. Jej towarzystwem będzie kwitnący skrzydłokwiat. Roślina ta, podobnie jak gwiazda betlejemska ma ozdobny przykwiatek w postaci białego liścia, okalający żółty lub zielony kwiatostan. Dopełnieniem będzie niewielka sadzonka kalanchoe o delikatnych kwiatach również w kolorze białym. Wszystkie te rośliny tymczasowo przesadzę do jednej doniczki. Podczas podlewania będę strumień wody zawsze kierować pod gwiazdę betlejemską i skrzydłokwiat, ponieważ kalanchoe nie potrzebuje wiele wilgoci. Po świętach kompozycję tę mogę rozsadzić i rośliny dalej pielęgnować już oddzielnie.

Taką kompozycję możemy np. postawić na podstawku i owinąć brązową jutą lub innym materiałem, u mnie np. w kolorze białym. Dekoracyjnym akcentem może być np. wstążka i biała drewniana choinka na patyku. Obok może stanąć bałwanek.

Trzecia dzisiejsza propozycja to podobna kompozycja trzech roślin, jednak tutaj bożonarodzeniowym akcentem będzie mini choineczka w postaci cyprysika Lawsona. Rośliny tego gatunku w różnych odmianach i różnych rozmiarach dostępne są o tej porze niemal w każdym sklepie ogrodniczym i kwiaciarni. Po świętach może być ono przesadzone do doniczki, którą potem wyniesiemy na balkon lub do ogrodu, bo jest to roślina wieloletnia. Różową barwę wniesie do tego roślinnej dekoracji kalanchoe blossfeldiana. Ją także będę raczej omijała w czasie podlewania. Uzupełnieniem całości będzie dracena wonna o pięknie błyszczących, soczyście zielonych liściach. Generalnie wszystkie te gatunki nie wymagają częstego podlewania. Ważne, żeby jedynie nie doprowadzić do całkowitego przesuszenia brył korzeniowych. Po świętach na pewno rośliny te rozsadzę i pozostaną ze mną na dłużej.

W związku z tym, że użyty przeze mnie koszyk jest już bardzo dekoracyjny, nie potrzeba nic więcej. Wypełnię tylko wolne miejsca gałązkami żywotnika. Między rośliny trafi jeszcze biały domek na patyku i różowo – białe, delikatne, bożonarodzeniowe inspiracje gotowe.

Linki :

Facebook : https://www.facebook.com/izabella.schick

YouTube : www.youtube.com/c/ogródnacodzień

Instagram :  https://www.instagram.com/ogrod_na_co_dzien/